Halová sezóna starších žáků – stříbrné medaile

Hodnocení halové sezóny 2021-2022

Halová sezona začala kvalifikační skupinou, kde jsme měli za soupeře Kbely a Litice. Novinka letošní sezóny – hrací čas jednoho zápasu 4×15 minut.

Tonda Smysl 1x

Zápas se podařil Markovi Rambouskovi, který dal nevídaných 10 gólů. V brance vyřešil všechny situace Lukáš Tóth. Nakonec opticky snadná výhra 15:0. Halový debut pro 4 hráče – Filipa Šrámka, Lukáše Kašpárka, Vaška Ševčíka a Ondru Troníčka za starší žáky. Pro Lukáše Tótha to byl první zápas za President v hale.

President – Litice 10:1

Marek Rambousek 7x

Železník Oldřich 1x

Tonda Smysl 2x

Odveta za podzimní prohru se vydařila.

Zápas se opět podařil Markovi Rambouskovi, který několikrát skóroval. V brance tentokráte Jirka Bergman a opět spolehlivý výkon na brankářském postu. Celý zápas jsme si udržovali herní převahu aktivním pressingem. Co propadlo pressingem zachytil Tonda Smysl nebo jako poslední instance Jirka Bergman.

Se šesti body a prvním místem v kvalifikační skupině jsme vyhlíželi soupeře v bojích o medaile.

Skupina o medaile:

President – Hostivař 7:5

Lukáš Kašpárek – 1x

Filip Šrámek – 1x

Tonda Smysl – 3x

Michael Bartoš – 2x

První zápas skupiny o titul mistra ČR v halovém hokeji. Sestava stále poznamenána covidovou karanténou a současně hranými zápasy mladších žáků, tentokráte 6 hráčů do pole na zápas 4×15 minut.Těžký zápas pouze s 6 ti hráči do pole. Podařilo se nám vstřelit první branku zápasu. Celý zápas jsme si udržovali góĺový odstup. Náskok jsme nakonec zvýšili na 6:2 před poslední čtvrtinou. Poslední čvrtinu jsme při defenzivě udělali několik chyb, kterými jsme soupeře dostali zpět do zápasu 6:5. Poslední slovo jsme měli my a upravili na konečných 7:5. Připsali jsme si 3 důležité body do tabulky o medaile.

Rakovník – President 4:8

Tonda Smysl 3x

Michael Bartoš 2x

Marek Rambousek 1x

Filip Šrámek 1x

Oldřich Železník 1x

Opět jsme postrádali hráče (Vašek Ševčík – lyžařský kurz, Ondra Troníček a Matouš Vohlídka – povinnosti u mladších žáků). Marek Rambousek se stále potýká s následky covidového onemocnění z prosince. Těžký zápas jsme zvládli a připsali si 3 důležité body. V brance nás podržel Jirka Bergman, vstřelené branky si mezi sebe rozdělilo 5 hráčů.

President – Slavia 8:13

Tonda Smysl 4x

Ševčík Václav 1x

Zápas se Slavií jsme prohrávali od 1. minuty. Vytvořili jsme si 4 velké šance ale bez efektu. Během další fáze první čtvrtiny se nám díky 4řem gólům podařilo skóre otočit, to bylo ale naposledy kdy jsme v zápase vedli. Slavia skóre otočila a vedení si již vzít nenechala. Sice jsme se během druhého poločasu 2x přiblížili na dvoubrankový rozdíl, ale vždy jsme byli potrestáni za ztrátu balonku gólem do naší branky. V poslední čtvrtině jsme se již Slavii gólově přiblížit nedokázali.

Praga – President 4:13

Matouš Vohlídka 1x

Marek Rambousek 6x

Olda Železník 1x

Praga ač původně avizovala že díky covidové situaci nebude mít dostatek hráčů, dorazila se dvěma hráči na střídání. My poprvé v této sezóně mohli střídat dvě pětky hráčů. Udržovali jsme si po celý zápas převahu, kterou jsme gólově vyjádřili až koncem první poloviny a v druhé části utkání.

President – Litice 12:4

Tonda Smysl 6x

Šimon Vohlídka 1x

Marek Rambousek 3x

Michael Bartoš 1x

Soupeř nastoupil v jiné sestavě než poslední zápas. Zápas pro nás začal dobře, ujali jsme se hned vedení, z první akce se rekrutoval roh a po dorážce vedeme 1:0. Soupeř hrál hodně tvrdě – fauly loktem ale rozhodčí většinou viděli a právem trestali. Nicméně soupeř dokázal otočit zápas v jeho prospěch 1:3. Do poločasu se nám z hole Michala Bartoše podařilo korigovat na 2:3. Do druhého poločasu jsme nastoupili s lepší organizací defenzivni. Herně se zvedl Tonda Smysl, který řídil celý obrat utkání. Gólovou šňůrou jsme zapas otočili a odskočili na 6:3. Soupeř ještě snížil na 6:4, poté jsme vstřelili další branky a zápas vyhráli 12:4. Pochvalu zaslouží všichni hráči, předvedli nejlepší výkon halové sezóny.

Díky tomuto vítězství jsme “obhájili“ stříbrné medaile z minulého halového ročníku.

Filip Šrámek

Po minulé zrušené sezóně jsme dokázali navázat na stříbro ze sezóny 2019-2020. Jednoznačnými tahouny byli oba střelci většiny gólů – Marek Rambousek a Tonda Smysl oba ročník 2007. Bohužel Markovu formu zabrzdila covidová nákaza z přelomu listopadu/prosince, s jejími následky se potýkal do konce ledna. V zápase o titul se Slavií se Marek stále rozehrával, fyzicky na tom díky covidu nebyl dobře. Až v posledních dvou zápasech se přiblížil své formě ze začátku sezóny. Klíčovým zápasem asi byl hned ten první s Hostivaří, která nás prověřila ze všech aspektů – fyzická kondice /měli jsme jen 6 hráčů do pole, psychická odolnost – ke konci zápasu mohutně dotahovali, ale my jsme dokázali gólově odskočit. Dalším důležitým faktorem byla brankářská dvojice – kdy disponujeme dvěma dobrými brankáři, což nebývá úplně obvyklé, obdrželi jsme 31 branek – nejméně z celé soutěže. S Rakovníkem to bylo o tom pohlídat jejich nejlepšího hráče – což se nám podařilo. Se Slavií jsme sice uhráli nejlepší výsledek ze všech jejích soupeřů, ale jejich kapitán byl pro naši obranu neřešitelný oříšek, střelecky jsme se sice prosadili, ale množství šancí jsme nevyužili – byla z toho jediná prohra sezony. S Pragou to bylo spíše o výši skóre, ale soupeř určitě naznačil své možnosti do příští sezóny. Poslední zápas byl přímý souboj o stříbro s Liticemi. Sice jsme prohrávali, ale dokázali jsme zápas otočit a gólově převahu vyjádřit, i přes hodně hraniční tvrdou hru soupeře, který si dělal na stříbrné medaile zálusk.

Covid:

V této kategorii nás hodně poznamenal. 6 hráčů prodělalo nemoc během halové sezóny s různými následky. Díky karanténám a dalším doprovodným efektům nenastoupil ani k jednomu zápasu Jirka Fiala.

Tréninky:

3x týdně trénink v hale (2x v menší školní tělocvičně a 1x v hale s rozměry na hokej)

Stejně jako u dorostenců přidáme v příští sezóně atletický trénink během halové sezóny.

Herní systém defensiva:

Aktivní pressing je “brand“, který chceme předvádět v každé kategorii. Musíme zapracovat na situacích po zisku balónku a také fyzické kondici. Limitem pro nás byl počet hráčů při utkání, kdy v počtu 6-7 hráčů aktivní pressing uvadal z důvodu únavy, což je logické, ale nemožnosti střídání z důvodu nižšího počtu hráčů na střídačce.

Herní systém ofensiva:

Základní postavení při hře s balonkem bylo hodně statické, je třeba zapracovat na pohybu bez míče. Hra s míčem je více rozvedena v dalších větách .Situace po zisku balonku souvisí s individuálními dovednostmi na kterých musíme neustále pracovat. Technika hole, technika jednotlivých úderů, příjem balónku jsou věci, které potřebujeme zautomatizovat a dostat tzv. pod kůži.

Rohy:

Rohy jsou tak 50 na 50. Byly situace kdy jsme si rohy nedokázali pomoci a dostat se do pohody – zápas se Slavií. Ale byly zápasy kdy díky rohům jsme zápas zvládli – Rakovník, souboj o stříbro s Liticemi. Nicméně platí to samé jako o hře s balónkem – je nutné techniku příjmu a střelby zautomatizovat.