U18 – druhé semifinále

Nakonec hrajeme o bronzové medaile

U18 – 26.5.2024. hřiště Hradec – Semifinále 2

Olda Daňhel, Viktor Leun, Olda Železník, Tonda Lupač, Vašek Ševčík, Jirka Bergman, Marek Rambousek, Jonáš Lupač, Tonda Smysl, Jarda Běžel, Lukáš Toth, Honza Ambrož, Šimon Vohlídka, Matouš Vohlídka, Michal Králík, Jakub Králík.

Marodka: Vojta Troníček – rekonvalescence po plastice křížového vazu.

Absence: Pepa Trnka – stop na jeden zápas za červenou kartu. Vojta Janů – osobní důvody.

Pro druhé semifinále jsme zvolili stejný model jako minulou sezónu , tzn. Odehrát jej na hřišti kde se bude hrát o medaile. Nadějné vyhlídky na finále nám dával náskok o 3 góly z prvního semifinále.  Postrádali jsme Pepu Trnku, který dostal jeden zápas stop za červenou kartu v prvním semifinále – což se ukázalo jako klíčové pro druhé semifinále, plus při dlouhodobé absenci Vojty Troníčka zaskočil v prvním semifinále Vojta Janů, do druhého nenastoupil z důvodu výletu se školou (což také oslabilo již oslabený tým).

Celý zápas se nám nedařilo ohrožovat branku Slavie souvislejším tlakem. Slavia byla sebevědomější. První gól vstřelili slávisté po hrubce naší obrany při rozehrávce (ztráta balonku a skórovat pro Slavii nebyl problém). My jsme mohli odpovědět z trestného rohu, ale ten jsme nevystřelili, další 2 situace minuly těsně slávistickou branku (Šimon Vohlídka a Tonda Smysl) – chyběla podpora dalších hráčů v kruhu, větší tlak okolo slávistické branky. Slavia odskočila na 2:0 z penalty kdy po trestném rohu a protiútoku jsme zastavili střelu tělem na brankové čáře. Do poločasu přidali Slávisté třetí gól – odražený míč mířící do autu trefil rozhodčího a zůstal ve hře, lépe se orientovali Slávisté a zvýšili na 3:0. Tím pádem se zčínalo od nuly.

Druhý poločas byl podobný prvnímu co se týče naší útočné hry. Chyběla větší kombinace a když už jsme se dostali ke střeleckému kruhu chyběli hráči u branky nebo centry zachytila první linie Slávistů. Měli jsme další 4 trestné rohy (ani jeden se nevydařil, i když jsme jim věnovali během tréninků hodně pozornosti. Slavia využila trestný roh 4:0 a střelou z kruhu si pojistili postup do finále 5:0. Vše během třetí čtvrtiny. V poslední si už postup pohlídali.

Draze jsme zaplatili vyloučení Pepy Trnky v prvním semifinále. Nicméně celkově jsme nehráli v klidu a koncentrovaně. Základy k tomu aby se hrálo dle dané taktiky a týmově. Věci které musíme do zápasu o bronz opět vrátit.

President – Slavia 0:5

Děkujeme Michalu Lupačovi za fotky:

O bronzové medaile si zahrajeme proti Liticím 2.6. od 12:30 v Hradci